Tõnu Naissoo kontsert Emajõe-Suursoo Keskuses seob huvitaval moel omavahel kokku eesti klaverimuusika traditsiooni ja džässmuusika. Naissoo peen muusikatunnetus ja tema tuntud elegantne mängustiil loovad üheks õhtuks Emajõe kaldale põneva ning puudutava sümbioosi maailmaserval olevast loodusest ja pastelsetest klaverihelidest.

Naissoo esimene suurem etteaste avalikkuse ees toimus 16-aastaselt rahvusvahelisel džässifestivalil “Tallinn 1967”. Järgmisel aastal salvestas oma esimese LP – “Tõnu Naissoo Trio”. Alates 1970-ndatest on esinenud ja andnud soolokontserte paljudes N. Liidu vabariikides, Euroopas, Kuubal, USAs, Kanadas ja Jaapanis. On esimene Eesti välistudeng, kui sai stipendiumi mainekasse Berklee kolledžisse USAs 1989.a.

On olnud üheks solistiks kaasaegse klassikalise muusika helilooja Alfred Schnittke 1. sümfoonia esiettekannetel USAs Bostoni sümfooniaorkestriga ja Hollandis Rotterdami filharmoonia orkestriga.

On andnud välja üle 30 sooloplaadi, neist pooled Jaapanis.

Lisaks oma ansamblitele on kirjutanud muusikat teatrile, TV-lastustele ja 50le filmile – nende seas koos isa, Uno Naissooga kultusfilmile “Viimne reliikvia”.