“Pühendusega Eesti klaverile” on kummardus Eesti klaverile, muusikale ja Eesti klaveritööstuse isale, Luunjast pärit Ernst Hiisile. Kontserdil astuvad üles mainekad pianistid ning sümfooniaorkester. Muusikalise maiuspala teljekst on Suurbritannias elava Eesti helilooja Mihkel Keremi Eesti klaverile pühendatud teose esmaettekanne, lisaks on kavas Bachi, Šostakovitši, Greigi jt imeline klaverimuusika. 

Kontserdil astub üles Eesti pianistide paremik ja Norrast pärit andekas pianist Sara Aimée Smiseth. Nõnda saate kuulda, kuidas tajub Mihkel Poll läbi Keremi uudiloomingu Eesti klaveri väärtuslikkust, Kadri-Ann Sumera aga Bachi hingepõhja puudutavaid klaveripalasid või hoopis Age Juurikas Gershwini “Rhapsody in blue” rütme.

Kontserdi kunstiline juht on Lilyan Kaiv. Kontserdil astuvad koos solistidega lavale Maarjamaa Filharmoonikud.

Kavas: 
D. Šhostakovits Klaverikontsert nr 1
M. Kerem “Pühendusega Eesti klaverile”
E. Grieg Klaverikontsert a-moll
G. Gershwini “Rhapsody in blue”
ja teised

Esitajad:
Sara Aimée Smiseth (Norra)
Kadri-Ann Sumera
Mihkel Kallip
Mihkel Poll
Age Juurikas
Johan Randvere
Matti Reimann
Maarjamaa Filharmoonikud
Dirigent Lilyan Kaiv

Piletid Piletilevist https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/puhendusega-eesti-klaverile-408357/

Lisaks rõõmustavad muusikasõpru ka 9. augustil toimuv intiimne Tõnu Naissoo kontsert Emajõe-Suursoo keskuses ja temaatilised giidituurid Holdre Eesti Rahvuslikus Klaverimuuseumis.

Projekt “Pühendusega Eesti klaverile” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-luunja